25 stycznia - Ogólnopolski Dzień Odblasków - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

25 stycznia - Ogólnopolski Dzień Odblasków

Data publikacji 26.01.2017

Wczoraj, 25 stycznia na terenie całego kraju, po raz pierwszy przeprowadzony został „Dzień Odblasków". Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków" organizowany jest co roku. Udział w wydarzeniu biorą wszystkie podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Do akcji przyłączyli się również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy.

25 stycznia w całej Polsce odbył się Dzień Odblasków. Do działań Komendy Głównej Policji włączyli się policjanci w całym kraju. Założeniem było promowanie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzień Odblasków" zorganizowany został w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie krajowym w 2016 roku. Do działań przygotowano materiały w postaci elementów odblaskowych i zawieszek do samochodów.

Policjanci ostrowskiej drogówki na drogach regionu przypominali jak ważne jest bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, rozdając kierującym dedykowane działaniom elementy odblaskowe i zawieszki.

Pamiętaj o odblaskach. Mogą uratować życie! W trosce o bezpieczeństwo pieszych policjanci apelują o noszenie elementów odblaskowych. Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie.