115 i 120km/h! Kierowco zwolnij! - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

115 i 120km/h! Kierowco zwolnij!

Data publikacji 10.01.2017

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami kolejnym drogowym piratom. Kierowcy samochodów osobowych, przy trudnych warunkach atmosferycznych jechali drogami Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego z prędkością znacznie przekraczającą 100km/h.

Pomimo trudnych warunków pogodowych panujących od kilku dni na drogach, nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadając za kierownicę wykazują się brakiem rozsądku.

Ostrowscy policjanci w miniony weekend zatrzymali uprawnienia dwóm kierowcom, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. W jednej z miejscowości powiatu ostrowskiego policjanci zatrzymali kierującego osobowym passatem, który w obszarze zabudowanym jechał 115km/h. W Ostrowie Wielkopolskim policjanci zatrzymali kierującego pojazdem marki Audi, który pędził 120km/h.

Kierowcy za przekroczenie dozwolonej prędkości stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko, ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zatem zwolnijmy i zachowajmy maksimum ostrożności tak, aby nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.