Kierowco - zadbaj o bezpieczne Święta! - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco - zadbaj o bezpieczne Święta!

Data publikacji 22.12.2016

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy apelują o dużą ostrożność na drogach. Okres świąteczny to zdecydowanie większy ruch na drogach, spowodowany wyjazdami do znajomych oraz rodziny. W tym czasie nad bezpieczeństwem w zwiększonym zakresie czuwać będą ostrowscy policjanci. W szczególności kontrolować oni będą prędkość jazdy, stan trzeźwości kierowców oraz stosowanie się do pozostałych przepisów ruchu drogowego.

Świąteczny okres to czas wzmożonej pracy policjantów, którzy będą przeprowadzać działania prewencyjne i czuwać nad bezpieczeństwem osób, również przez wzmożone kontrole drogowe. Policjanci na drogach powiatu ostrowskiego będą zwracać szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny samochodów i ich prędkość.

Pamiętajmy, że warunki atmosferyczne na drodze są bardzo zmienne. Pieszym, którzy będą poruszać się po zmroku poza terenem zabudowanym, przypominamy o obowiązku noszenia odblasków. Wszystkich pozostałych, szczególnie rowerzystów zachęcamy do stosowania odblasków nawet w tych miejscach, gdzie nie jest to wymagane. Na pewno pozwoli to na zwiększenie własnego bezpieczeństwa, jak również bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy apelują o dużą ostrożność na drogach.