Zyskał punkty, stracił prawo jazdy - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Zyskał punkty, stracił prawo jazdy

Data publikacji 14.12.2016

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej peugeota, którego kierujący przekroczył prędkość jadąc ponad 120 km/h w terenie zabudowanym. Zgodnie z prawem, 18-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

W poniedziałek, 12 grudnia br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, jadąc ponad 120 km/h.

Jak się okazało, kierującym był 18-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat i punkty karne. Przez najbliższe trzy miesiące nie będzie też mógł kierować pojazdami, gdyż zgodnie z prawem ostrowscy policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Policjanci Wydziału ruchu Drogowego apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zdrowego rozsądku. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie i nie lekceważmy obowiązujących przepisów.

Opr. sierż. Patrycja Lichtarowicz