Po raz kolejny apelujemy - kierowco, zwolnij! - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Po raz kolejny apelujemy - kierowco, zwolnij!

Data publikacji 30.11.2016

Pomimo licznych apeli, w dalszym ciągu spotykamy na drogach powiatu ostrowskiego kierowców, którzy za nic mają sobie nie tylko obowiązujące przepisy, ale również zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj, 29 listopada kolejny kierujący, który nie stosował się do przepisów ruchu drogowego i jechał z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym został zatrzymany przez ostrowskich policjantów.

Przekraczanie dozwolonej prędkości to jedna z głównych przyczyn tragicznych wypadków drogowych. Policyjne kontrole oraz cyklicznie przeprowadzane działania ukierunkowane na walkę z piratami drogowymi zmierzają do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności do ograniczenia tragicznych w skutkach zdarzeń, w których giną ludzie.

Wczoraj, 29 listopada policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali 37-letniego kierowcę, który nie stosował się do ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym.

Kierujący, który jechał z nadmierną prędkością został zatrzymany na jednej z ulic gminy Raszków. Mężczyzna w terenie zabudowanym pędził 102 km/h. Za to wykroczenie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, na najbliższe 3 miesiące 37-latek stracił prawo jazdy.

Po raz kolejny ponawiamy nasz apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach.