Rowerzysto, załóż kamizelkę! - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Rowerzysto, załóż kamizelkę!

Data publikacji 28.11.2016

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, podczas drogowych kontroli rowerzystów rozdawali kamizelki odblaskowe. Akcja ostrowskiej drogówki miała na celu zachęcanie do zakładania elementów odblaskowych podczas jazdy rowerem i zwiększenia bezpieczeństwa rowerzystów na drodze.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego od środy do niedzieli prowadzili akcję profilaktyczno-informacyjną, której celem było zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym. Policjanci podczas prowadzonych kontroli rowerzystów zachęcali do jazdy z elementami odblaskowymi. Otrzymane od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego kamizelki odblaskowe trafiły w ręce kierujących jednośladami celem podniesienia poziomu ich bezpieczeństwa.

Każdy element odblaskowy stosowany na ubiorze rowerzysty, ale również instalowany na rowerze zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy po zmroku. Niestety, stosowanie elementów odblaskowych wciąż nie jest tak powszechne, jak być powinno. Wynika to często z nieświadomości, że każdy taki element może uratować nam życie. Ubrany w ciemne ubranie pieszy, czy rowerzysta jest widoczny w światłach reflektorów samochodowych z odległości około 20-30 metrów, natomiast ubrany w odblaskową kamizelkę rowerzysta jest widoczny przynajmniej z odległości 150 metrów. To już znacznie więcej czasu dla kierującego, by w razie zagrożenia wyhamować.

Opracował: nadkom. Krzysztof Kula