Bądź odpowiedzialnym pieszym! - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź odpowiedzialnym pieszym!

Data publikacji 28.11.2016

Policjanci ostrowskiej komendy apelują do pieszych uczestników ruchu drogowego, aby pamiętali o własnym bezpieczeństwie oraz o obowiązku noszenia odblasków w porze nocnej. Brak elementów odblaskowych może się zakończyć nie tylko mandatem karnym ale również zagrożeniem dla naszego życia.

Miniony weekend obfitował w gęste mgły w całym regionie, a widoczność spadała miejscami do minimum. Mimo tego, niektórzy nadal lekceważyli własne bezpieczeństwo.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, o godz. 1:25, w nocy z niedzieli na poniedziałek zatrzymali do kontroli drogowej trzech pieszych uczestników ruchu drogowego, którzy mimo obowiązku, poza obszarem zabudowanym, nie posiadali elementów odblaskowych. Spotkanie z policjantami zakończyło się dla nich mandatem karnym.

Nocny spacer po drodze krajowej, bez elementów odblaskowych może się skończyć wypadkiem. Być może ta sytuacja zapadnie wszystkim w pamięci i następnym razem cała trójka zastanowi się nad własnym bezpieczeństwem.

Policjanci apelują również do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdem. Zimowa aura nie sprzyja bezpieczeństwu, dlatego warto zdjąć nogę z gazu. Pamiętajmy, że droga hamowania na mokrej i śliskiej nawierzchni znacznie się wydłuża, a ograniczona widoczność spowalnia nasz czas reakcji. Zadbajmy więc wspólnie o nasze bezpieczeństwo!

Opr. sierż. Patrycja Lichtarowicz