Bezpieczeństwo w rejonach przejazdów kolejowych - działania - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo w rejonach przejazdów kolejowych - działania

Data publikacji 25.11.2016

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili wczoraj, 24 listopada działania prewencyjne w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach kolejowych.

Wczoraj, 24 listopada Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami ostrowskiej placówki Straży Ochrony Kolei prowadzili działania prewencyjne na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa na terenach kolejowych. To kolejne z cyklicznie prowadzonych działań ostrowskich policjantów i funkcjonariuszy SOK.

Nie tylko kierowcy samochodów, ale także ci kierujący jednośladami i piesi, muszą mieć pełną świadomość zagrożenia, jakie niesie ze sobą lekceważenie przepisów podczas zbliżania się i przejeżdżania przez przejazdy kolejowe.

Policjanci chcą stale podnosić świadomość użytkowników dróg - kierujących samochodami, ale i pieszych - na zagrożenia w rejonach przejazdów kolejowych. Policjanci informowali kierujących o konieczności zatrzymywania się przed przejazdami, celem upewnienia się, czy nie nadjeżdża pociąg oraz wskazywali najczęściej popełniane wykroczenia przez kierujących na przejazdach kolejowych.

http://www.bezpieczny-przejazd.pl/statystyki/