Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w trosce o bezpieczeństwo na drodze - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w trosce o bezpieczeństwo na drodze

Data publikacji 24.11.2016

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, maksymalna liczba policjantów ostrowskiej drogówki, dzisiaj (24 listopada) od wczesnych godzin porannych pojawiła się w rejonach szkół i skrzyżowań ulic naszego miasta.

Jesień i zima to trudny okres zarówno dla kierowców jak i pieszych. W tym czasie pogoda jest zmienna. Często padający deszcz powoduje tworzenie się kałuż, a na jezdniach lub ścieżkach rowerowych zalegają liście. Pojawiają się mgły, w porze nocnej zdarzają się przymrozki. Dlatego też, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim prowadzili dzisiaj działania prewencyjne na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego.

Funkcjonariusze w radiowozach oraz patrolach pieszych zwracali uwagę na bezpieczeństwo poruszania się zarówno kierujących samochodami, jak również pieszych, w szczególności dzieci, które samodzielnie udawały się do szkół.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierowca jadący zbyt szybko samochodem może nie wyhamować. Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien także pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

Policjanci będą konsekwentnie prowadzić działania dotyczące bezpieczeństwa kierujących jak również niechronionych uczestników ruchu drogowego. Najważniejsze jest jednak zachowanie się na drodze kierowców i pieszych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych