Wspólne działania policjantów i innych służb na drodze - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania policjantów i innych służb na drodze

Data publikacji 23.11.2016

Jednym z podstawowych zadań mundurowych jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, dlatego też po raz kolejny policjanci ostrowskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego oraz Inspekcji Weterynaryjnej przeprowadzili działania ukierunkowane na wzmożone kontrole samochodów do przewozu zwierząt i autobusów przewożących dzieci do szkół i przedszkoli.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, w ubiegły piątek, 18 listopada na drogach powiatu ostrowskiego, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego i Inspekcji Weterynaryjnej przeprowadzili wzmożone działania.

Pod lupę ostrowskich policjantów poszły autobusy, ciężarówki oraz auta dostawcze wykorzystywane do zarobkowego przewozu osób i towarów. Szczególną uwagę policjanci zwracali na stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie oraz trzeźwość kierujących. Funkcjonariusze kontrolowali także prędkość samochodów, sposób przewożenia osób i ładunku, czy wszystkie osoby nimi podróżujące mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy nie została przekroczona dopuszczalna liczba pasażerów w pojeździe oraz przestrzeganie przez kierujących norm czasu pracy.

Kontrole samochodów przewożących zwierzęta miały związek również między innymi z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Na szczęście funkcjonariusze nie stwierdzili poważniejszych błędów, ani żadnych niepokojących zdarzeń. Nie była to pierwsza tego typu kontrola, ale i nie ostatnia. W najbliższym czasie kierowcy muszą spodziewać się wielu następnych.