Drogówka na wzmożonych działaniach - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Drogówka na wzmożonych działaniach

Data publikacji 23.11.2016

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z poznańskimi policjantami podczas wczorajszych działań „Prędkość" zatrzymali kolejne prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym. Zmniejszenie zagrożenia wypadkami drogowymi spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z priorytetowych zadań ostrowskiej drogówki.

Wczoraj, 22 listopada na drogach naszego powiatu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z poznańskimi policjantami czuwali nad zapewnieniem bezpieczeństwa. Funkcjonariusze swoją obecnością chcieli przypomnieć wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zwiększeniu ostrożności oraz bezwzględnym przestrzeganiu obowiązujących przepisów.

Policjanci z miernikami i pojazdami wyposażonymi w wideorejestrator pojawili się nie tylko w „znanych" miejscach i na głównych ciągach komunikacyjnych, ale również na innych ulicach, gdzie występuje największe zagrożenie wypadkami drogowymi.

Podczas jednodniowej akcji mundurowi skontrolowali blisko 130 pojazdów. W trakcie działań ujawnili ponad 70 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do ograniczeń prędkości przez kierujących. Policjanci zatrzymali 5 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość powyżej 50km/h.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze i to nie tylko w czasie trwania naszych akcji.