"Sierpniowy weekend"-podsumowanie działań - Statystyki - KPP Ostrów Wlkp

Statystyki

"Sierpniowy weekend"-podsumowanie działań

czapkatarczaSierpniowy długi weekend już za nami. Od piątku do późnych godzin nocnych w poniedziałek trwały działania pod nazwą „Sierpniowy Weekend". Ostrowscy policjanci kontrolowali prędkość, ale także stan trzeźwości kierujących.

Jak zawsze, kiedy pojawia się możliwość dłuższego wypoczynku, na drogach można zaobserwować większe natężenie ruchu pojazdów związanych z wyjazdami i powrotami. Zwiększa się wówczas zagrożenie, gdyż każdy chce jak najszybciej najpierw dojechać do miejsca wypoczynku, a po jego zakończeniu powrócić do domu.

Nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego przez cały ten czas, czuwali również ostrowscy policjanci, kontrolując trzeźwość kierowców i reagując na każde popełnione wykroczenie. Ostrowscy funkcjonariusze podczas działań sprawdzili stan trzeźwości ponad 2 tysięcy kierujących.

Od piątku, 12 sierpnia, kiedy to rozpoczęły się pierwsze weekendowe wyjazdy, do chwili jego zakończenia czyli 15 sierpnia, na drogach powiatu ostrowskiego odnotowano 1 wypadek drogowy i 19 kolizji. Nie obyło się także bez nietrzeźwych kierowców. W trakcie długiego weekendu ostrowscy policjanci zatrzymali 10 kierujących na „podwójnym gazie". Zatrzymali również kierującego 29-latka, którego badanie na obecność środków odurzających potwierdziło, że w jego organizmie znajduje się narkotyk w postaci amfetaminy, jak również kierującego, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 115km/h.

Działania „Sierpniowy weekend" już za nami, ale policjanci przypominają, że nieustannie będą zwracać uwagę na bezpieczeństwo na drodze. Kierowcy przez cały czas mogą spodziewać się kontroli prędkości oraz stanu trzeźwości.

Policjanci dziękują wszystkim kierującym, którzy z odpowiedzialnością zachowywali się na drogach naszego powiatu i stosowali się do przepisów ruchu drogowego.