Przewoził pasażerów w przestrzeni ładunkowej auta - Statystyki - KPP Ostrów Wlkp

Statystyki

Przewoził pasażerów w przestrzeni ładunkowej auta

sygnalPolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy marki Mercedes-Benz. W trakcie kontroli okazało się, że w części ładunkowej auta kierowca przewoził 5 pasażerów. Dodatkowo policjanci ustalili, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych.

9 stycznia br. ok godz. 23:30 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mercedes-Benz, którego kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Bus został zatrzymany w miejscowości Parczew. Funkcjonariusze postanowili skontrolować auto i sprawdzić, co znajduje się w przestrzeni ładunkowej pojazdu. Okazało się, że w samochodzie dostawczym znajduje się, aż 5 osób.

Oprócz 25-letniego kierującego i dwojga pasażerów siedzących w kabinie pojazdu, aż 5 osób jechało w przestrzeni ładunkowej niezgodnie z przepisami. Pasażerowie auta w wieku od 17 - 27 to mieszkańcy powiatu sieradzkiego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili dodatkowo, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. Kierujący mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że jedzie wraz z pasażerami z Sieradza do jednej z ostrowskich dyskotek.

Samochód nie posiadał żadnego wyposażenia pozwalającego bezpiecznie przewozić taką liczbę osób. Nietrudno sobie wyobrazić, co mogłoby się stać w przypadku nagłego hamowania czy zderzenia z innym pojazdem.

Jak pokazuje powyższy przykład ani liczne kontrole, ani tragiczne zdarzenia na drogach nie wpływają na wyobraźnię kierowców, którzy nadal łamią przepisy o dopuszczalnej liczbie przewożonych osób, kierują bez uprawnień, czy siadają za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Kierowcy którzy w podobny sposób łamią prawo będą spotykać się ze stanowczą reakcją policjantów.

Sprawa nieodpowiedzialnego 25-latka trafi teraz do sądu.