Poradnik Ruchu Drogowego

"Przepis na... bezpieczeństwo w ruchu drogowym" - informator

przepis_na_rd_informator"Przepis na... bezpieczeństwo w ruchu drogowym" to folder informacyjno-edukacyjny dostępny aż w pięciu wersjach językowych. Dodatkowo, do pobrania jest darmowa aplikacja Going Abroad przygotowana przez Komisję Europejską, skierowana do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z przygotowanymi materiałami.

„Przepis na... bezpieczeństwo w ruchu drogowym" oraz darmowa aplikacja Going Abroad zaprezentowane zostały podczas konferencji prasowej poświęconej działaniom podejmowanym na rzecz edukacji uczestników ruchu drogowego przez Przewodniczącego Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Pana Andrzeja Adamczyka. Całość przygotowana została przez Komisję Europejską we współpracy z instytucjami właściwymi w sprawach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Minister Andrzej Adamczyk o działaniach na rzecz edukacji uczestników ruchu drogowego:

Rozwiązania, które dziś prezentujemy będą dużym ułatwieniem dla przyjeżdżających do Polski i dla Polaków wybierających się za granice. Powinny mieć również wpływ na podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym [...].

Folder „Przepis na... bezpieczeństwo w ruchu drogowym" ma na celu podniesienie świadomości o aktualnie obowiązujących przepisach dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego [...]. W folderze znajdują się informacje dotyczące zasad ruchu drogowego, w tym: podstawowy zbiór praw i obowiązków uczestników ruchu drogowego, najważniejsze telefonu alarmowe, zasady udzielania pierwszej pomocy, informacje o drogach, dopuszczalnych limitach prędkości oraz inne zasady bezpiecznego korzystania z polskich dróg. [...]

Folder dostępny jest w pięciu wersjach językowych: polski, angielski, niemiecki, rosyjski i hiszpański.

Darmowa aplikacja Going Abroad dostępna jest dla wszystkich uczestników ruchu drogowego w Polsce oraz w Europie. [...] Z aplikacji można dowiedzieć się m.in. jakie są ograniczenia prędkości na drogach w Polsce i w innych krajach członkowskich UE, jakie jest dopuszczalne uregulowane prawnie stężenie alkoholu oraz jakie prawa i obowiązki dotyczą niechronionych uczestników ruchu drogowego, kierowców oraz pasażerów.

Aplikacja jest darmowa we wszystkich językach europejskich i można ją pobrać za darmo na każdy telefon, który obsługuje systemy Windows, Android i iOS."

Do pobrania:

Folder informacyjno-edukacyjny: „Przepis na... bezpieczeństwo w ruchu drogowym" 

Aplikacja: Going Abroad 

Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz