Jak pozbyć się punktów - Poradnik Ruchu Drogowego - KPP Ostrów Wlkp

Poradnik Ruchu Drogowego

Jak pozbyć się punktów

pol116.jpgWydaje się, że zgromadzenie na swoim koncie 24 punktów  za wykroczenia i przestępstwa drogowego (początkujący kierowca  w ciągu roku od otrzymania prawa jazdy 20 punktów) to wynik, który nie tak łatwo osiągnąć. Jednak w sytuacji gdy za przekroczenie prędkości ponad 51 km/h otrzymamy punktów 10 i w niedługim czasie przydarzy nam się kolizja drogowa, nawet drobna popularna „ stłuczka" z naszej winy i za to wykroczenie nasze konto zostanie zasilone 6 punktami. To co wtedy?


Jest na to sposób. Dla kierowców, którzy chcą pozbyć się punktów, zanim przekroczą limit, wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego organizują odpłatne szkolenia. Jeśli weźmiesz udział w takim szkoleniu to z twojej ewidencji zniknie sześć punktów karnych. Niestety, nie znaczy to, że po zaliczeniu hurtem czterech wykładów twoje konto jest czyste - w szkoleniu można wziąć udział raz na sześć miesięcy. A jeśli masz prawo jazdy krócej niż rok, w ogóle nie masz szans na zmniejszenie stanu punktowego.

Na naszym terenie tego typu szkolenia prowadzi Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu. Warunkiem przystąpienia do szkolenia jest złożenie wniosku i dokonanie wpłaty w wysokości 200 zł. Jest to szkolenie 6-cio godzinne prowadzone przez policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego, oraz psychologa.

Informację o terminie szkolenia można uzyskać telefonicznie, pod numerem: 062-766-86-66 w.29

Zapisy przyjmowane są w siedzibie WORD Kalisz od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00

 

Opracował: Sławomir Gmurowski - Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim