10-lecie Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie - Turniej - KPP Ostrów Wlkp

10-lecie Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie

dsc_2818 W dniu 15 czerwca jak co roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się jubileuszowa X edycja Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie. To kolejny przykład działań profilaktycznych realizowanych dla uczniów klas V wszystkich szkół podstawowych miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Od lutego do czerwca tego roku, uczniowie w 3 etapach rywalizowali o dotarcie do finału. Etap I to eliminacje szkolne, w których uczniowie klas V rozwiązywali test złożony z 20 pytań z dziedziny prewencji kryminalnej oraz znajomości zakresu pracy Straży Miejskiej. Etap II to trzyosobowe reprezentacje szkół odpowiadające na pytania komisji w skład której wchodzili Specjalista d.s. Prewencji Kryminalnej i Nieletnich, ratownicy SOR, Komendant Straży Miejskiej. W tym roku poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki, dlatego też do finału zakwalifikowało się 7 drużyn. Rywalizacja ta potwierdziła się również w finale, gdzie dwukrotnie konieczna była dogrywka. Na widowni jak co roku koledzy i koleżanki dopingowali swoje drużyny walczące o miano najlepszej.

Wśród zaproszonych gości, których powitał prowadzący kom. Krzysztof Kula, byli m.in. Komendanci jednostek odpowiedzialnych za utrzymanie stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz przedstawiciele Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Gościem był również twórca i inicjator tej imprezy nadkom. Romuald Piecuch.

Uczestnicy podczas turnieju zmagali się z pytaniami testowymi, torem przeszkód i prawidłowym udzielaniem pierwszej pomocy w przygotowanych scenkach przez ostrowskich harcerzy z grupy ratowniczej. Główne nagrody, puchary, dyplomy i medale wręczyła w-ce Prezydent Miasta Ostrowa Wlkp. Beata Podsadna. Finał turnieju wygrała drużyna Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek. Drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 9, pokonując po dogrywce Szkołę Podstawową nr 11.

Turniej to dobra zabawa dla uczestników i kibicującej widowni, ale celem nadrzędnym tej imprezy jest profilaktyka i przekazanie maksymalnej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.

{galeria}turniej 2009{/galeria}