Profilaktyka w ostrowskiej komendzie - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Profilaktyka w ostrowskiej komendzie

dsc_5388_700x650Uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Topoli Małej odwiedzili wczoraj, 11 października ostrowską komendę. Policjanci opowiedzieli dzieciom o bezpieczeństwie m.in. prawidłowym zachowaniu się na drodze. Stróże prawa pokazali również drugoklasistom jak pracują i jakiego sprzętu używają w codziennej służbie. Dzisiaj do komendy wpłynęły wykonane przez dzieci piękne prace plastyczne, przedstawiające wrażenia z pobytu w naszej jednostce.

Wczoraj, 11 października ostrowskich policjantów odwiedziły dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Topoli Małej. Podczas wizyty przeprowadzona została prelekcja z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność stosowania fotelików i siedzisk dla dzieci oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa. Omówione zostały również zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez ulicę.

Uczniowie dowiedzieli się także, jak ważne jest używanie odblasków po zmierzchu, jednocześnie jaką rolę pełnią te świecące element.

Spotkanie było również okazją do przypomnienia telefonicznych numerów alarmowych i omówienia w jakich okolicznościach należy z nich korzystać. Dużo radości wśród najmłodszych wywołała możliwość obejrzenia radiowozu oraz policyjnych motocykli.

Dzisiaj do komendy wpłynęły wykonane przez dzieci piękne prace plastyczne, przedstawiające wrażenia z pobytu w naszej jednostce

{galeria}dzieci w komendzie rysunki{/galeria}