Z pierwszoklasistami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Z pierwszoklasistami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

dsc_5005_800x600Policjanci ostrowskiej komendy nieustannie kontynuują spotkania z najmłodszymi w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznej drogi do szkoły i powrotu do domu. Odwiedzają szkoły i przedszkola. Tym razem zajęcia profilaktyczne zostały przeprowadzone dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Aby dzieci utrwaliły sobie przekazane wiadomości wszyscy milusińscy zostali obdarowani odblaskami.

Mundurowi przez cały rok spotykają się z dziećmi i młodzieżą w szkołach i przedszkolach. Podczas tych spotkań rozmawiają o bezpieczeństwie, wskazują na zagrożenia, uczą prawidłowych zachowań i podstawowych zagadnień z dziedziny ruchu drogowego. Funkcjonariusze pomagają nauczycielom w przygotowaniu uczniów, do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z dróg. Wszystko po to, by wyrobić wśród nich prawidłowe nawyki komunikacyjne oraz uświadomić im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły.

Dzisiaj, 28 września zajęcia profilaktyczne zostały przeprowadzone dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim.

Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy st.asp. Henryk Kucharski opowiedział jak należy zachować się w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu. Omówił, jak prawidłowo przejść przez jezdnię i w jakim miejscu należy to zrobić. Wytłumaczył, jaki kolor sygnalizacji świetlnej zezwala na przejście na drugą stronę jezdni, a jaki zabrania wejścia na „pasy". Wyjaśnił także dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a najmłodsi mają dodatkowy obowiązek jazdy w fotelikach. Najmłodsi dowiedzieli się również jak reagować i z jakich numerów alarmowych korzystać w razie nagłego zagrożenia.

Uczniowie dowiedzieli się także, jak ważne jest używanie odblasków po zmierzchu, jednocześnie jaką rolę pełnią te świecące elementy. Aby dzieci utrwaliły sobie przekazane wiadomości, wszyscy milusińscy zostali obdarowani odblaskami. Przypięcie tych elementów do odzieży czy plecaka wpłynie bez wątpienia na poprawę widoczności najmłodszych w szare jesienne i zimowe dni.

{galeria}ruch drogowy prelekcja sp1{/galeria}