Akcja informacyjno-edukacyjna "Bezpieczna Droga Osiedlowa" - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Akcja informacyjno-edukacyjna "Bezpieczna Droga Osiedlowa"

bezpieczna_droga_osiedlowa_1Ostrowscy policjanci uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13. Celem spotkania było propagowanie szeroko pojętej profilaktyki. Policjanci w trakcie spotkania mówili o zasadach zapewnienia bezpieczeństwa w strefie zamieszkania. Mundurowi w tym dniu rozdali ulotki z praktycznymi wskazówkami dot. „Bezpiecznej Drogi Osiedlowej".

Profilaktyka to jedno z ważniejszych działań ostrowskich policjantów. Mundurowi przez cały czas odwiedzają przedszkolaków, dzieci, młodzież szkolną, działkowców czy seniorów.

Tym razem, mundurowi uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13.

Podczas spotkania funkcjonariusze przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, mówili o zasadach poruszania się w strefie zamieszkania.

Policjanci rozdali również uczestnikom festynu materiały informacyjne dot. „Bezpiecznej drogi osiedlowej".

Akcja informacyjno-edukacyjna „Bezpieczna droga osiedlowa" z inicjatywy Rady Osiedla nr 5 „Pruślin" we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim będzie kontynuowana. Policjanci w trakcie spotkań z mieszkańcami naszego miasta i powiatu, będą zwracać uwagę na zasady zapewnienia bezpieczeństwa w strefie zamieszkania - w obszarze, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego.

 


bezpieczna_droga_osiedlowa_1 bezpieczna_droga_osiedlowa_2