Z seniorami o zagrożeniach ze strony oszustów - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Z seniorami o zagrożeniach ze strony oszustów

dsc_4571_800x600W ubiegłą sobotę, 17 września na stanicy harcerskiej Zielona Polana w Ostrowie Wielkopolskim policjanci ostrowskiej komendy spotkali się z seniorami, aby rozmawiać na temat zagrożeń ze strony oszustów, działających metodami „na wnuczka" „na policjanta" czy „pracownika wodociągów" oraz innymi zagrożeniami ze strony przestępców działających na szkodę osób starszych.

Policjanci ostrowskiej komendy spotkali się ze Słuchaczami Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku aby rozmawiać o zagrożeniach na jakie narażone są osoby starsze. Ponad 60 osób miało okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej oszustw „na wnuczka" „na policjanta" czy „pracownika wodociągów". Podczas spotkania policjanci opowiadali zebranym o przypadkach oszustw jakie występowały między innymi na terenie miasta i powiatu ostrowskiego. Zebrani nie kryli zainteresowania tematem. Wymienione przykłady wzbudziły wiele emocji i przywołały pytania.

Mundurowi w trakcie spotkania, zaznaczyli również, że policjanci nieustannie pracują nad wyeliminowaniem procederu fałszywych „wnuczków, policjantów, pracowników instytucji". Na potwierdzenie swoich słów przedstawione zostały przykłady z Ostrowa Wielkopolskiego, kiedy to policjanci schwytali przestępców na gorącym uczynku.

Spotkania z grupą bezpośrednio narażoną na niebezpieczeństwo jest dla ostrowskim policjantów jednym z głównych priorytetów pracy profilaktycznej. Ciągle rosnąca świadomość społeczeństwa na zagrożenia jest w dużej mierze tego zasługą. Budujący jest fakt, że coraz więcej seniorów nie daje się oszukać i zgłasza sprawę na policję.

Seniorom wręczono przygotowane przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim informatory z zasadami bezpieczeństwa, jakie należy zachować, by nie stać się ofiarą oszustwa.

{galeria}seniorzy wrzesien 2016{/galeria}