Przedszkolaki z wizytą w komendzie - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Przedszkolaki z wizytą w komendzie

dsc_4446_800x600Dzieci z dwóch ostrowskich przedszkoli odwiedziły stróżów prawa w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Policjanci opowiadali maluchom jak wygląda codzienna służba policjanta. Na zakończenie spotkania, każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu lub motocykla oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło wśród uczestników wycieczki najwięcej emocji.


Dzieci ze szkół i przedszkoli dość często odwiedzają naszą jednostkę. Podczas takich odwiedzin policjanci pokazują najmłodszym oznakowane pojazdy policyjne - radiowozy, motocykle, oprowadzają „małych gości" po komendzie. W trakcie zwiedzania policjanci opowiadają czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich codzienna służba.

Dla najmłodszych jedną z największych atrakcji jest oglądanie munduru oraz sprzętu wykorzystywanego podczas pełnienia obowiązków służbowych przez policjanta.

Dzieci, które w minionym tygodniu przybyły z wizytą do naszej komendy, zapoznały się z pracą ostrowskich policjantów, dowiedziały się kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje, same natomiast wykazały się znajomością numerów alarmowych, nie tylko tego policyjnego. „Mali goście" zobaczyli „niebieski pokój" oraz poznały zasadę działania lustra weneckiego. Wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym.

{galeria}przedszkolaki w komendzie wrzesien{/galeria}