Policja i Sanepid dla bezpieczeństwa dzieci - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Policja i Sanepid dla bezpieczeństwa dzieci

dsc_2385_800x600Wakacje trwają. By były one bezpieczne w dalszym ciągu policjanci czuwają na rzecz bezpieczeństwa dzieci wypoczywających w naszym regionie. Policjanci wspólnie z ostrowskim Sanepidem kontrolują obiekty, w których organizowane są kolonie, półkolonie, obozy pod kątem bezpieczeństwa pobytu dzieci i młodzieży. Podczas kontroli policjanci przeprowadzają prelekcje dot. bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim wspólnie z ostrowskim Sanepidem kontrolują obiekty, w których organizowane są kolonie, półkolonie, obozy pod kątem bezpieczeństwa pobytu dzieci i młodzieży.

W ramach prowadzonych działań „Bezpieczne Wakacje" mundurowi przeprowadzają również prelekcje, omawiając zasady bezpieczeństwa. Podczas wizyt policjanci omawiają zasady bezpiecznego wypoczynku przypominając szczególnie o zasadach bezpiecznych kąpieli na otwartych akwenach wodnych oraz przestrzegają przed pływaniem w miejscach niedozwolonych.

Dzieci dowiadują się też, dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower i jak bezpiecznie korzystać z dróg.

Policjanci omawiają również podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas prac polowych. Jednym z nich na pewno jest niedopuszczanie dzieci do pracy na maszynach i przebywania w ich pobliżu.

{galeria}sanepid policja kolonie{/galeria}