Bez kasku nie jadę! - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Bez kasku nie jadę!

dsc_0553_800x600W ubiegłą niedzielę, 29 maja odbył się festyn w ramach akcji „Bez kasku nie jadę" zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Granowcu. Na festynie nie mogło zabraknąć ostrowskich policjantów, którym szczególnie bliskie jest dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych.

W minioną niedzielę, 29 maja Szkoła Podstawowa w Granowcu zorganizowała festyn w ramach akcji "Bez kasku nie jadę". Do uczestnictwa w festynie zostali zaproszeni również ostrowscy funkcjonariusze.

W trosce o najmłodszych mieszkańców powiatu ostrowskiego policjanci prowadzili w trakcie trwania festynu działania profilaktyczne, gdzie m.in. znakowali rowery, mówili o elementach obowiązkowego wyposażenia rowerów i przepisach dot. ruchu rowerów.

Policjanci również informowali rodziców dzieci, jak odpowiednio zabezpieczyć rowery, aby nie „wpadły" w ręce złodzieja. Dodatkowo funkcjonariusze rozdawali broszury i ulotki z praktycznymi wskazówkami, a także elementy odblaskowe, aby rower był zawsze widoczny.

Nie zabrakło także informacji dot. pracy ostrowskich stróżów prawa, a każdy chętny mógł usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Organizatorzy festynu przygotowali natomiast szereg konkurencji „rowerowych" i quizów, które spotkały się z dużym zainteresowaniem najmłodszych.

Wiele dzieci w okresie wiosenno - letnim niemal codziennie wybiera się na przejażdżki rowerowe. Zwolennicy podróży na dwóch kółkach muszą pamiętać, że korzystanie z jednośladu oprócz niewątpliwej przyjemności, obciążone jest balastem przepisów, do których rowerzyści powinni się stosować.

{galeria}Bez kasku nie jade Granowiec{/galeria}