Policja dla bezpieczeństwa kuratorów - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Policja dla bezpieczeństwa kuratorów

dsc_0332_800x600Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadzili szkolenie dla kuratorów. Kuratorzy z racji wykonywanego zawodu są narażeni na różnego rodzaje niebezpieczeństwa. Uczestnikom spotkania przybliżono tematykę dotyczącą zachowania się w sytuacji, gdy staną się oni ofiarą przestępstwa. Zaprezentowano im również posługiwanie się środkami obrony osobistej, które mogą posłużyć podczas obrony koniecznej.

W trosce o bezpieczeństwo pracowników opieki kuratorskiej funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim na specjalnym szkoleniu przekazali kilka ważnych rad, jak nie stać się ofiarą przestępstwa. Kuratorzy podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków mogą paść ofiarą napaści.

Zebranych gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim nadkom. Zbigniew Raczak, który podkreślił jak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas pełnienia trudnej i niebezpiecznej służby kuratora. W spotkaniu uczestniczyła Prezes Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskiego Sędzia Ewa Litwin i Kierownik Zespołu Opieki Kuratorskiej Witold Czubak.

Na szkoleniu funkcjonariusze wskazali na zagrożenia związane z pracą kuratorów. Dokładnie omówili sposoby reagowania w takich sytuacjach. W oparciu o praktyczne przykłady, wytłumaczono i pokazano im, jak chronić swoje życie i zdrowie, na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas pełnienia swojej służby.

Policjanci omówili również aspekty prawne, podczas posługiwania się środkami obrony osobistej.

Następnie, policjant zajmujący się na co dzień szkoleniem mundurowych w zakresie taktyki i techniki interwencji, omówił sposób użycia środków obrony, które są ogólnodostępne i mogą posłużyć do odparcia ataku. Ponadto zaprezentował chwyty obezwładniające, uczestnicy dowiedzieli się między innymi: jak bronić się przed agresywnym napastnikiem, jak go obezwładnić i co zrobić jeśli napastnik ma przy sobie niebezpieczne narzędzie.

 

{galeria}Kuratorzy na szkoleniu w KPP{/galeria}