Przedszkolaki w ostrowskiej komendzie - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Przedszkolaki w ostrowskiej komendzie

dsc_0025_800x600Ostrowscy policjanci po raz kolejny spotkali się z najmłodszymi. W trakcie wizyty w Komendzie przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się na ulicy, na placu zabaw i w domu, w tym także podczas kontaktu z nieznajomym. Największą atrakcją dla najmłodszych było obejrzenie policyjnych radiowozów i motocykli.

Dzieci ze szkół i przedszkoli dość często odwiedzają naszą jednostkę. W każdym takim przypadku organizowaniem i przebiegiem takiej wizyty zajmują się policjanci Zespołu ds. Nieletnich Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Tak było również w przypadku piątkowych odwiedzin małych gości z Publicznego Przedszkola w Raszkowie.

Przedszkolaków przyjął osobiście Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim nadkom. Zbigniew Raczak, któremu większość dzieci złożyła deklaracje podjęcia w przyszłości pracy w mundurze policyjnym. Na pamiątkę spotkania Komendant otrzymał wykonaną przez dzieci laurkę z podziękowaniami za gościnę. Zwracając szczególną uwagę na bezpieczne poruszanie się po drodze i promując zasadę „Bądź widoczny na drodze", Komendant zrewanżował się przedszkolakom drobnymi upominkami.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Witold Kolenda omówił zasady dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Stróże prawa pokazali przedszkolakom oznakowane pojazdy policyjne - radiowozy i motocykle, a później oprowadzili milusińskich po komendzie. W trakcie zwiedzania policjanci opowiadali przedszkolakom czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich codzienna służba. Dzieci zobaczyły „niebieski pokój" oraz poznały zasadę działania lustra weneckiego.

Przedszkolaków interesowało wiele elementów pracy policjantów, także każdy mógł zasiąść za kierownicą policyjnego motocykla, co wzbudziło wśród uczestników wycieczki najwięcej emocji.

 

{galeria}Przedszkolaki z Raszkowa{/galeria}