Ostrowscy policjanci na Festynie Rodzinnym - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Ostrowscy policjanci na Festynie Rodzinnym

dsc_0191_800x600Wczoraj, 22 maja 2016 r. w Parku Miejskim przy Alejach Powstańców Wielkopolskich odbył się XXV Festyn Rodzinny. Organizatorem jak co roku było Stowarzyszenie Konferencji Św. Wincentego a` Paulo. Festyn był okazja do propagowania szeroko pojętego bezpieczeństwa, stąd obecność policjantów ostrowskiej komendy.

Park Miejski w Ostrowie Wielkopolskim zgromadził w minioną niedzielę wielu mieszkańców naszego miasta i powiatu. Okazją był już XXV Festyn Rodzinny, który jak co roku organizuje Stowarzyszenie Konferencji Św. Wincentego a` Paulo. Festyn zawsze poprzedzany jest zbiórkami datków na rzecz osób potrzebujących. Dodatkowo rozprowadzane są cegiełki, które następnie biorą udział w losowaniu nagród podczas festynu.

Tego typu impreza kulturalna przyciąga zawsze wielu mieszkańców miasta i powiatu. Jest to zarazem okazja do propagowania szeroko pojętego bezpieczeństwa. Niemal co roku na zaproszenie organizatora, w festynie biorą udział ostrowscy policjanci. Podobnie było w roku bieżącym. Wszyscy chętni mogli oznakować swoje rowery i zapoznać się bliżej z policyjnym wyposażeniem.

Najmłodszej części uczestników festynu najwięcej radości sprawiła prezentacja policyjnego radiowozu.

Można było zapoznać się z wyposażeniem radiowozu, środkami łączności i oczywiście ku uciesze dzieci, jak działają policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe.

Mundurowi rozdawali także najmłodszym odblaski, a młodzież wzięła udział w konkursie z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwycięzcy otrzymali puchary i atrakcyjne nagrody.

Spora kolejka chętnych ustawiła się także do policjantów znakujących rowery. Funkcjonariusze oznakowali około 30 jednośladów.


{galeria}Festyn Rodzinny w Parku{/galeria}