Profilaktyka

Policjanci na konferencji "Zagrożenia cyberprzestrzeni. Infoholizm - narkotyk XXI wieku"

dsc_9855_800x600Zagrożenia cyberprzestrzeni. Infoholizm - narkotyk XXI wieku" to tytuł konferencji, która została zorganizowana przez stowarzyszenie „Ludzie dla Ludzi" w Ostrowskim Centrum Kultury. Spotkanie było adresowane do młodzieży oraz dorosłych. W konferencji udział wzięli także ostrowscy policjanci.

Wczoraj, 16 maja w Ostrowskim Centrum Kultury prelegenci- prof. dr hab. Józef Bednarek oraz dr Anna Andrzejewska, mówili o problemie jakim jest infoholizm - osoby uzależnione od Internetu mają podobne uszkodzenia mózgu jak alkoholicy czy narkomanii.

Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Senatora RP Łukasza Mikołajczyka i Ministra Marka Michalaka - Rzecznika Praw Dziecka.

Zjawisko infoholizmu dotyczy dzieci i dorosłych, a osoby odpowiedzialne za opiekę i wychowanie często nie potrafią odpowiednio szybko zdiagnozować problemu i zareagować w odpowiedni sposób. Dlatego tak ważne jest uświadamianie dzieciom oraz dorosłym, jakie aktualne zagrożenia niesie ze sobą cyberprzestrzeń.

Młodzież, coraz częściej i znacznie wcześniej korzysta z Internetu, w tym portali społecznościowych, dlatego ostrowscy policjanci chcą zapobiegać występowaniu przemocy w sieci wśród młodych użytkowników. Pogadanki profilaktyczne to nieodłączny element pracy ostrowskich policjantów. Są one prowadzone na terenie całego miasta i powiatu ostrowskiego. Policjanci docierają do przedszkoli, szkół, klubów seniora oraz innych instytucji, gdzie rozmawiają o występujących wśród danej grupy wiekowej problemach, wyjaśniają jak ustrzec się przed oszustwami oraz tłumaczą jak postępować w razie wystąpienia ewentualnego zagrożenia.


{galeria}Infoholizm Konferencja Ludzie dla Ludzi{/galeria}