Dzień Otwartej Profilaktyki - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Dzień Otwartej Profilaktyki

dsc_0424_800x600Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w Dniu Otwartej Profilaktyki. "Jestem, bo kocham..." pod tym hasłem z inicjatywy Burmistrza Gminy i Miasta Odolanów oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Odolanowie odbyło się spotkanie. Wydarzenie zorganizowane zostało w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Odolanowie 20 kwietnia br.

Celem spotkanie było zwrócenie uwagi na młodych ludzi, którzy bardzo często z niewiedzy, błędnych informacji, jakie otrzymują od znajomych, środków masowego przekazu itp. dokonują złych wyborów. Sięganie po środki uzależniające i odurzające, przemoc fizyczna, psychiczna, wirtualna to jedne z wielu rzeczy, które zawsze wpływają na ich przyszłość, przyszłość ich rodzin. Rzeczy, które zawsze prowadzą do konfliktu z prawem, wyniszczenia organizmu, a czasem do śmierci.

Dzień Otwartej Profilaktyki był również okazją do zaprezentowania przez młodzież z grupy PaTPORTU w Odolanowie spektaklu profilaktycznego „Sekret".

Grupa PaT przekazuje młodym ludziom, iż można żyć bez uzależnień i doskonale rozwijać swoje pasje. PaTPORT rozpowszechnia wśród młodych ludzi modę na życie bez uzależnień, realizuje profilaktykę rówieśniczą.

W projekcie uczestniczyli także, Kurator Sądowy, przy sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim, przedstawiciele Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Odolanowie oraz grupa samopomocowa AA MARCIN w Odolanowie.

W przygotowaniach pomagali wolontariusze z Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Odolanowie.


{galeria}DzienOtwartejProfilaktykiOdolanow{/galeria}