Profilaktyka w poznańskim Multikinie - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Profilaktyka w poznańskim Multikinie

dsc_8628_800x600Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego w ramach programu „Dopalacze niszczą życie", wspólnie z młodzieżą i pedagogami z Odolanowa uczestniczyli w zajęciach, które odbyły się w poznańskim Multikinie. W projekcji filmu uczestniczyło łącznie około 100 uczniów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim regularnie prowadzą działania profilaktyczne skierowane przeciwko dopalaczom. Działania skierowane są przede wszystkim do młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Spotkania z młodzieżą odbywają się w ramach programu prewencyjnego pn. „Dopalacze niszczą życie". Jednym z elementów programu są projekcje filmów o tematyce związanej z uzależnieniami, realizowanym w ramach współpracy Multikina z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu.

Tym razem, wczoraj, 13 kwietnia mundurowi wspólnie z młodzieżą z Odolanowa uczestniczyli w zajęciach w poznańskim Multikinie. Nadkom. Krzysztof Kula przed rozpoczęciem seansu przeprowadził dla zebranej młodzieży z Odolanowa i jednego z poznańskich gimnazjów prelekcje dotyczącą zagrożeń związanych z dopalaczami, a następnie młodzież z dużym zainteresowaniem obejrzała film pt „AMY" który opisywał losy słynnej piosenkarki uzależnionej od narkotyków.

W najbliższych dniach policjanci planują kolejne spotkania w ramach programu, a także wyjazdy do kin, aby przestrzec jak największą grupę młodzieży przed zagrożeniami, jakie stanowią narkotyki i dopalacze.

{galeria}profilaktyka multikino{/galeria}