Bezpieczeństwo dzieci podczas prac polowych - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Bezpieczeństwo dzieci podczas prac polowych

dsc_8562_800x600Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w ramach programu profilaktycznego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać", spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Słaborowicach. Głównym tematem prelekcji było bezpieczeństwo podczas prac polowych, jednak policjanci przypomnieli także o rozsądnym zachowaniu nad wodą i w górach.

W miniony piątek, 8 kwietnia w Szkole Podstawowej w Słaborowicach, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim spotkali się z najmłodszymi, żeby rozmawiać o bezpieczeństwie. Głównym tematem prelekcji było bezpieczne zachowanie podczas prac polowych.

Najmłodsi doskonale wiedzieli jakie zagrożenia mogą ich spotkać podczas spędzania wolnego czasu w domu, na podwórku czy podczas pomocy w pracach polowych. Policjant przestrzegł także uczniów przed rozmowami z nieznajomymi osobami i przypomniał o prawidłowym zachowaniu na drodze. Dzieci dowiedziały się także jak obronić się przed atakiem psa oraz jak wygląda pozycja obronna.

Policjantka, porozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą i w górach. Dzieci przypomniały sobie najważniejsze numery alarmowe i z ciekawością słuchały wszystkich porad. Mali słuchacze doskonale wiedzieli, że mogą czuć się bezpiecznie tylko na strzeżonych kąpieliskach. Nie był im obcy też fakt, żeby podczas pobytu w górach trzymać się ściśle wyznaczonego szlaku.

Spotkanie z uczniami odbyło się w ramach akcji profilaktycznej „Bezpiecznie to wiedzieć i znać".


Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz

 

{galeria}slaborowice-bezpiecznie{/galeria}