Dzieci odwiedziły policjantów - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Dzieci odwiedziły policjantów

dsc_7903_800x600Dzisiaj, w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim policjanci gościli uczniów Szkoły Podstawowej w Przygodziczkach. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca policjanta, jakie nosi umundurowanie, a także miały okazję zobaczyć policyjne radiowozy. Podczas spotkania policjantka przypomniała dzieciom o bezpiecznym zachowaniu na drodze oraz rozdała wszystkim małym gościom elementy odblaskowe.

Dziś, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim gościli u siebie uczniów Szkoły Podstawowej w Przygodziczkach. Mali goście dowiedzieli się jak wygląda praca policjanta, jaki nosi mundur, a także mieli okazję zobaczyć policyjne radiowozy.

W trakcie spotkania, st. post. Patrycja Lichtarowicz przypomniała dzieciom o bezpiecznym zachowaniu na drodze. Uczniowie z Przygodziczek doskonale radzili sobie z odpowiedziami na pytania policjantki. Na koniec pogadanki wszyscy mali goście otrzymali elementy odblaskowe, a policjantka przypomniała o obowiązku noszenia ich po zmroku w terenie niezabudowanym.

Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się jednak wycieczka po budynku ostrowskiej komendy. Dzieci dowiedziały się między innymi kim jest Oficer Dyżurny, zwiedziły Niebieski Pokój, jak również miały okazję zobaczyć policyjny sprzęt do pobierania odcisków palców.

Podczas wycieczki nie zabrakło pytań ze strony małych gości. Jak się okazało, wśród nich byli także przyszli policjanci. Wszystkie dzieci z zadowoleniem i uśmiechem opuściły mury ostrowskiej komendy.


Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz

 

{galeria}PrzygodziczkiWycieczka{/galeria}