Kolejne konsultacje społeczne dotyczące map zagrożeń - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Kolejne konsultacje społeczne dotyczące map zagrożeń

dsc_6598_800x600Wczoraj, policjanci ostrowskiej komendy przeprowadzili kolejne konsultacje dotyczące tworzenia Map Zagrożeń, w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim. Jednocześnie, przypominali zgromadzonym o zagrożeniach wynikających z oszustw „na wnuczka". Cykl przeprowadzanych konsultacji ma być pomocny w poprawie bezpieczeństwa na ulicach naszego miasta.

Policjanci Wydziału Prewencji ostrowskiej komendy, spotkali się wczoraj w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim z mieszkańcami naszego miasta. Spotkanie zorganizowane zostało w związku z tworzonymi aktualnie w całej Polsce Mapami Zagrożeń.

Celem takich konsultacji jest stworzenie lokalnej Mapy Zagrożeń, która obrazować będzie zagrożenia jakie występują w naszym najbliższym otoczeniu. Policji natomiast, pozwoli to skuteczniej dyslokować policjantów do służby w miejsca szczególnie zagrożone występowaniem przestępstw czy wykroczeń.

W związku z tym, policjanci ostrowskiej komendy rozdali uczestnikom wczorajszych konsultacji ankiety, w których każdy z mieszkańców anonimowo mógł wyrazić swoją opinię i wskazać miejsca, w których jego zdaniem najczęściej dochodzi do niepożądanych zachowań.

W związku z prowadzoną akcją „Sztuczka na wnuczka", podczas spotkania omówiony został także problem zagrożeń wynikających z oszustw metodą „na wnuczka". Mundurowi rozdali zgromadzonym ulotki informacyjne oraz pouczyli - jak nie stać się ofiarą przestępcy.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim informują, że każdy mieszkaniec naszego miasta może pomóc w tworzeniu Map Zagrożeń Ostrowa Wielkopolskiego. Tym samym, zachęcamy Państwa do wskazania miejsc, które Państwa zdaniem są narażone na występowanie zachowań niezgodnych z prawem.


Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz

 

{galeria}SalezjankiMapyZagrozen{/galeria}