Na półkoloniach o bezpieczeństwie - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Na półkoloniach o bezpieczeństwie

dsc_5889_800x600Ferie są już na półmetku, zabawy na śniegu i lodzie przynoszą wszystkim wiele radości, ale nie zapominajmy też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci ostrowskiej komendy, kontynuują cykl spotkań z młodzieżą przebywającą na półkoloniach w Ostrowie Wielkopolskim.

Ubiór „na cebulkę", ciepłe picie w termosie, bezpieczne zabawy na śniegu czy zasady obowiązujące podczas kuligu - to główne tematy dzisiejszego spotkania z młodzieżą półkolonii, które odbyło się w Klubie Nauczyciela w Ostrowie Wielkopolskim. Organizatorem półkolonii jest Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta - Koło Ostrowskie.

Młodzież wykazała się duża znajomością zasad bezpieczeństwa podczas zimowych szaleństw. Nie zabrakło również pytań o pracę policjanta. Na zakończenie spotkania prowadząca spotkanie zadała kilka policyjnych zagadek, z którymi wszyscy poradzili sobie na piątkę. Na pamiątkę dzisiejszego spotkania cała grupa otrzymała elementy odblaskowe i zimową kolorowankę z maskotką wielkopolskiej Policji - sierżantem Pyrkiem.

Również we wtorek, 19 stycznia, st.post. Patrycja Lichtarowicz odwiedziła młodzież półkolonii organizowanych na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim przez Stowarzyszenie Wspierające Działalność Statutową Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej "Razem Damy Radę". Policjantka przeprowadziła pogadankę na temat współczesnych uzależnień wśród młodzieży. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, dzieci z słuchały policjantki z zaciekawieniem i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Oprócz uzależnień od internetu czy telefonów komórkowych, podczas spotkania zwrócono również uwagę na problem uzależnień od alkoholu, papierosów oraz narkotyków. Szczególną uwagę policjantka zwróciła na temat dopalaczy. Młodzież miała okazję dowiedzieć się jakie są konsekwencje zdrowotne używania substancji psychoaktywnych, ale także prawne za ich posiadanie.

Wszystkim korzystającym z zimowego wypoczynku jeszcze raz życzymy samych bezpiecznych chwil i ciepłych wspomnień.


 

 

{galeria}polkoloniealbert{/galeria}