Ostrowskie policjantki czytały dzieciom - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Ostrowskie policjantki czytały dzieciom

dsc02830_800x600Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom". Spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy o bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii zimowych.

„Cała Polska czyta dzieciom" to ogólnopolska kampania społeczna mająca na celu rozpropagowanie czytelnictwa wśród małych dzieci i ich rodziców. To również akcja która ma uświadomić, że codzienne czytanie dzieciom jest skuteczną i przyjazną metodą wspomagania ich wszechstronnego rozwoju.

Ostrowskie policjantki podczas spotkania z uczniami przeczytały książkę pt. „Ami znaczy przyjaciel" autorstwa Mariana Orłonia. W nawiązaniu do przygód bohaterów książki, policjantki przeprowadziły pogadankę dotyczącą bezpiecznych ferii zimowych. Dzieci dowiedziały się między innymi jak bezpiecznie zachowywać się na lodowisku, podczas kuligu czy innych zabaw na śniegu.

Oczywiście nie zabrakło również pytań ze strony uczniów. Dzieci najczęściej pytały o pracę policjanta i o to czym się zajmuje. Okazało się, że wśród nich są „przyszli mundurowi".

Spotkanie w szkole było doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Policjantki zaznaczyły, że każdy z nich w razie potrzeby zawsze może zwrócić się do policjanta o pomoc.

{galeria}czytanie dzieciom{/galeria}