Z pedagogami o dopalaczach - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Z pedagogami o dopalaczach

dsc_4639_800x600Policjanci ostrowskiej komendy zajmujący się profilaktyką i nieletnimi, przeprowadzili szkolenie dla pedagogów Młodzieżowego Domu Kultury. Dominowały tematy związane ze środkami odurzającymi- w tym głównie dopalaczami oraz czynami karalnymi i demoralizacją nieletnich.

Wczoraj, 24 listopada policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadzili szkolenie dla grona pedagogicznego z Młodzieżowego Domu Kultury. Głównym tematem spotkania były szeroko pojęte środki odurzające. Mundurowi wskazywali nauczycielom sygnały jakie mogą świadczyć o tym, że uczeń znajduje się pod działaniem substancji psychoaktywnej. Nie pominięto również tematyki związanej z dopalaczami. Policjanci informowali pedagogów o formach i rodzajach ich występowania oraz nazwach, pod którymi można je spotkać.

Mundurowi wyjaśniali zebranym, jaki algorytm postępowania powinni wdrożyć w sytuacji ujawnienia ucznia pod działaniem substancji odurzającej. Był czas na omówienie również kwestii związanych z popełnianiem przez młodzież czynów karalnych oraz przejawach demoralizacji jakie mogą występować wśród nieletnich. Nie zabrakło także dyskusji o konkretnych sprawach nurtujących zebranych.

Mundurowi podkreślali, że skład chemiczny dopalaczy nie jest nigdy do końca znany, ale na pewno cel ich rozprowadzania jest jasno określony. Chodzi o jak najszybsze uzależnienie młodego organizmu od sprzedawanej substancji i „wyhodowanie" stałego klienta, który wróci z pieniędzmi po nową porcję. Wiek narkotykowej inicjacji spada, zetem policjanci zalecali pedagogom czujność i obserwację swych podopiecznych.

Prowadzący zaznaczyli również, iż istotnym elementem walki ze zjawiskiem dopalaczy jest reagowanie i powiadamianie policji w razie posiadania informacji o zagrożeniach czy nowych punktach dystrybucji zakazanych środków.

 

{galeria}RadaPedagogicznaMDK{/galeria}