Profilaktyka dla dzieci - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Profilaktyka dla dzieci

dsc_2306_800x500Policjanci ostrowskiej komendy nieustannie kontynuują spotkania z najmłodszymi w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznej drogi do szkoły i powrotu do domu. Odwiedzają szkoły i przedszkola. Ponadto uczniowie są częstymi gośćmi w naszej komendzie. Tym razem zajęcia profilaktyczne zostały przeprowadzone dla uczniów Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim.

Prelekcję z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie. Omówione zostały również zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez ulicę. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność stosowania fotelików i siedzisk dla dzieci oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Dzisiaj, 30 września, to uczniowie odwiedzili naszą komendę. Najmłodsi zapoznali się z pracą ostrowskich policjantów, dowiedzieli się kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje, same natomiast wykazały się znajomością numerów alarmowych, nie tylko tego policyjnego. Dzieci zobaczyły „niebieski pokój" oraz poznały zasadę działania lustra weneckiego. Wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym.

Dzieci z zadowoleniem i uśmiechem przyjęły wizytę w ostrowskiej komendzie.

{galeria}salezjanki2015{/galeria}