Kolejny dzień z profilaktyką - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Kolejny dzień z profilaktyką

dsc_0993_700x500Wrzesień to czas, kiedy szczególnie należy przypominać najmłodszym o zasadach ruchu drogowego i bezpiecznej drodze do szkoły. Ostrowscy policjanci dbając bezpieczeństwo dzieci, odwiedzili wczoraj kolejne przedszkole. Spotkanie z policjantami odbyło się w Publicznym Przedszkolu nr 1 „Plastuś" w Ostrowie Wielkopolskim.

Dbanie o bezpieczeństwo jest jednym z podstawowych zadań ostrowskich policjantów. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim informowali przedszkolaków dlaczego należy stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie.

Policjanci omówili również zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez ulicę. Szczególną uwagę zwrócili na konieczność stosowania fotelików i siedzisk dla dzieci oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Milusińscy mieli również okazję obejrzeć policyjny sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się policyjne kajdanki.

{galeria}przedszkoleplastus{/galeria}