Dzień profilaktyki w przedszkolu - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Dzień profilaktyki w przedszkolu

dsc_2013_700x500Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim rozmawiały z przedszkolakami na temat pracy policji, bezpieczeństwa na drodze oraz konieczności noszenia elementów odblaskowych. Spotkanie z policjantkami odbyło się w Publicznym Przedszkolu w Latowicach.

Przedszkolaki dowiedziały się jak funkcjonuje policja. W trakcie spotkania zwrócono uwagę na potrzebę noszenia elementów odblaskowych, szczególnie od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym. Omówione zostały również zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. Ponadto, podczas prezentacji multimedialnej najmłodszym przypomniano podstawowe znaki drogowe.

Dzieci miały okazję wcielić się w rolę policjanta zasiadając za kierownicą radiowozu. Szczególnym zainteresowaniem wśród maluchów cieszyły się tarcza do zatrzymywania pojazdów oraz kamizelka odblaskowa.

Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat znaków drogowych oraz zasad bezpieczeństwa na drodze. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały kolorowanki z hasłami profilaktycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa na drodze.

Działania profilaktyczne, w tym spotkania z policjantami, mają nieustannie przypominać dzieciom, o różnego rodzaju zagrożeniach i sposobach ich unikania, jak również bezpiecznie poruszać się po drodze.

{galeria}przedszkolelatowice{/galeria}