Policjanci z wizytą w szkole - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Policjanci z wizytą w szkole

dsc_0976_700x500Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim gościli w Szkole Podstawowej w Pogrzybowie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna droga do szkoły".

Z uwagi na fakt, że poprawa bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym jest jednym z priorytetowych działań Policji, ostrowscy policjanci włączają się w działania poprzez wspólne spotkania edukacyjne z dziećmi w szkołach podstawowych miasta i powiatu Ostrowa Wielkopolskiego podczas których przedstawiają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, występujące lokalne zagrożenia oraz sposób i potrzebę noszenia elementów odblaskowych.

Wczoraj policjanci ostrowskiej komendy uczestniczyli w spotkaniu z dziećmi w Szkole Podstawowej w Pogrzybowie. Prelekcję z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadził Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy podinsp. Witold Kolenda oraz nadkom. Krzysztof Kula z Wydziału Prewencji.

Uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie. Omówione zostały również zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez ulicę. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność stosowania fotelików i siedzisk dla dzieci oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Policjanci przypominali też o obowiązku stosowania odblasków przez pieszych, którzy poruszają się po zmroku poza terenem zabudowanym. Jednocześnie zachęcali dzieci do noszenia odblasków w takich miejscach, gdzie nie jest to prawnie wymagane. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszego i innych uczestników ruchu drogowego.

Większość z omawianych zagadnień była dzieciom znana, co świadczy o umiejętności właściwego zachowania się w różnych sytuacjach. Nie mniej przekazywanie informacji w tym zakresie zwłaszcza przez policjanta, na pewno pozwoli na utrwalanie bezpiecznych zachowań na drodze przez dzieci i młodzież.

Policjanci również wspólnie z dyrekcją szkoły wręczyli uczniom klas V karty rowerowe, przypominając jednocześnie o przestrzeganiach zasad ruchu drogowego podczas kierowania rowerem oraz o obowiązkowym wyposażeniu jednośladów.

{galeria}pogrzybowprelekcja{/galeria}