Pierwszy dzień nowego roku szkolnego - video - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego - video

dsc_1317_600x428Dzisiaj został zainaugurowany nowy rok szkolny 2015/2016. Nad bezpieczeństwem wszystkich udających się do szkół, czuwają ostrowscy policjanci. Podejmowane przez nich działania mają na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa młodzieży szkolnej, w tym w szczególności najmłodszych uczniów w czasie ich drogi do szkoły i powrotu do domu.

Dzisiaj służbą patrolową zostały objęte wszystkie szkoły na terenie powiatu ostrowskiego. Policjanci ruchu drogowego, dzielnicowi i funkcjonariusze prewencji pełnią wzmożoną służbę w rejonach dróg dojazdowych do szkół i przedszkoli, gdzie nadzorują przestrzeganie przez uczestników zasad ruchu drogowego. Kontrolują zachowanie się kierujących pojazdami wobec pieszych i przestrzegania przez nich ograniczeń prędkości jazdy obowiązujących w okolicy placówek edukacyjnych. Zadaniem funkcjonariuszy jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, a także propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.

Początek roku szkolnego to jednocześnie początek policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci będą odwiedzać szkoły spotykając się głównie z najmłodszymi, przekazując im najistotniejsze informacje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas takich prelekcji uczniowie dowiadują się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie. Policjanci omawiają również zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez ulicę.

Policjanci kontrolują również miejsca sprzedaży i spożywania alkoholu pod kątem przestrzegania przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi, w szczególności zwracając uwagę na przypadki sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim. Sprawdzane są miejsca szczególnie zagrożone wybrykami chuligańskimi, bądź zakłócenia porządku publicznego przez młodzież.

{galeria}szkola2015{/galeria}

{flv}roks{/flv}