Bezpiecznie z Sierżantem Pyrkiem - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Bezpiecznie z Sierżantem Pyrkiem

Ostrowscy policjanci przeprowadzili spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9, podczas którego przypominali najmłodszym o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły, a także o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Do wspólnej pogadanki zaprosili także Sierżanta Pyrka – maskotkę wielkopolskiej Policji, którego dzieci powitały z wielkimi uśmiechami na twarzach.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowano spotkanie, podczas którego uczniowie najmłodszych klas mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

Policjantka opowiedziała dzieciom jak bezpiecznie i prawidłowo przechodzić przez jezdnię, przypomniała o konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz o podstawowych znakach drogowych. Dzieci wykazały się też dużą wiedzą z zakresu ruchu drogowego – bezbłędnie wymieniły najważniejsze elementy obowiązkowego wyposażenia roweru.

Największą atrakcją dla uczniów „dziewiątki” okazał się gość specjalny – Sierżant Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji. Sierżant wsparł ostrowskich policjantów swoją wiedzą z zakresu ruchu drogowego oraz zaprosił wszystkich do wspólnego zdjęcia.

Tego dnia dzieci zostały zaproszone także na krótką rozmowę z dzielnicowym, o tym jak wygląda praca w Policji. Każdy z uczestników pogadanki mógł na chwilę stać się policjantem przymierzając strój wykorzystywany przez funkcjonariuszy np. podczas zabezpieczenia imprez masowych.

Żegnając się z policjantami dzieci z uśmiechami na twarzach i bagażem nowych cennych wiadomości wróciły do swoich szkolnych obowiązków.

 

Opr. st. sierż. Patrycja Lichtarowicz