Policjanci szkolą wolontariuszy WOŚP - Policja Radzi - KPP Ostrów Wlkp

Policja Radzi

Policjanci szkolą wolontariuszy WOŚP

dsc_5240_800x600Ostrowscy policjanci przed niedzielną zbiórką pieniędzy na rzecz WOŚP, przeprowadzają szkolenia dla wolontariuszy, którzy aktywnie kwestować będą na terenie naszego miasta i powiatu. Podczas spotkania omawiane są zasady bezpiecznego zachowania oraz prawidłowej reakcji na zagrożenia.

Już w najbliższą niedzielę kolejny 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Jak co roku policjanci angażują się w zapewnienie porządku oraz bezpieczeństwa  kwestującym. W zbiórkę pieniędzy jak zwykle zaangażowanych jest wiele osób. Kwestować mogą wszyscy, zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego do wszystkich, a w szczególności do tych najmłodszych kwestujących, apelujemy o zachowanie rozsądku.

Policjanci ostrowskiej komendy, przeprowadzają szkolenia dla wolontariuszy WOŚP, podczas których radzą im, aby unikali miejsc nieoświetlonych i mało uczęszczanych oraz przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Szybko zapadający zmrok i kwestowanie w pojedynkę, to jedno z zagrożeń jakie może spotkać wolontariusza. Dlatego też, policjanci radzą aby w tym dniu poruszać się w grupach oraz pozostawać zawsze w zasięgu wzroku swoich kolegów.

Kwestujący informowani są o tym, że w sytuacji zagrożenia powinni jak najszybciej powiadomić policję, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub jeżeli jest to możliwe - najbliższy napotkany patrol. W sytuacji napadu należy zapamiętać jak najwięcej szczegółów wyglądu napastników, kierunek ich ucieczki oraz jeśli posiadali - środek transportu. Niezawodne może się również okazać wołanie o pomoc, osoby znajdujące się w pobliżu będą miały okazję odpowiednio szybko zareagować i pomóc.

Otoczmy opieką dzieci, które zbierają pieniądze do puszek i zwróćmy uwagę, czy nie dzieje się im krzywda. Najlepiej, aby dzieci kwestowały pod opieką dorosłych.


Z up.opr. st.post. Patrycja Lichtarowicz

 

{galeria}wolontariusze{/galeria}