Policjanci na obozie integracyjno-edukacyjnym klas mundurowych - Dla szkół - KPP Ostrów Wlkp

Dla szkół

Policjanci na obozie integracyjno-edukacyjnym klas mundurowych

dsc_4176_800x600Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, w ramach współpracy ze szkołami posiadającymi klasy o profilu mundurowym, po raz kolejny uczestniczyli w obozie integracyjno - edukacyjnym zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.

Szkoła z Przygodzic zorganizowała na terenie Stanicy Harcerskiej "Zielona Polana" w Ostrowie Wielkopolskim, obóz integracyjno - edukacyjny dla uczniów klas profilowanych. Do udziału w nim, w ramach prowadzonej współpracy, zaproszono także policjantów z ostrowskiej komendy.

Dzisiaj, 14 września przyszli mundurowi mieli okazję poznać pracę policjantów, wysłuchać wykładu dotyczącego technik i taktyk interwencji oraz broni używanej w jednostkach Policji.

Uczestnikom obozu zaprezentowali się policjanci z ostrowskiej grupy realizacyjnej. Policjanci zademonstrowali specjalistyczny sprzęt i wyposażenie, które używają na co dzień w służbie oraz w przypadku siłowych wejść do pomieszczeń i obezwładniania przestępców. Chętne osoby mogły przymierzyć sprzęt taktyczny. Policjanci omówili także zasady używania broni oraz ich budowę - jednocześnie, młodzież mogła z bliska przyjrzeć się broni krótkiej oraz broni długiej, wykorzystywanej podczas zabezpieczeń imprez masowych. St. asp. Grzegorz Kuroszczyk zaprezentował techniki karate i samoobrony oraz taktykę i technikę interwencji policyjnej.

Policjanci omówili podstawowe zasady musztry indywidualnej i zespołowej. Pokazali jak w praktyce tworzy się różnego rodzaju szyki policyjne, wykorzystywane w trakcie zabezpieczania imprez o charakterze masowym.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim na stałe współpracują ze szkołami, w których realizowany jest program klas mundurowych. Policjanci wspomagają uczniów swoją wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu młodzież nabywa wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, a także poznaje specyfikę pracy mundurowych. Przyszli policjanci uczestniczą także w akcjach i działaniach profilaktycznych organizowanych przez ostrowską jednostkę.

{galeria}oboz przygodzice 2016{/galeria}