Zapraszamy na Ogólnopolski Głos Profilaktyki do Odolanowa - Dla szkół - KPP Ostrów Wlkp

Dla szkół

Zapraszamy na Ogólnopolski Głos Profilaktyki do Odolanowa

ulotka_odolanw_800x1000

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, wspólnie z samorządem lokalnym Odolanowa, szkołami gminy Odolanów oraz grupami PaTPORT z Odolanowa i Przygodzic organizuje powiatowe obchody Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, które odbędą się 1 czerwca 2016 r., o godz. 13:30 na scenie zewnętrznej Odolanowskiego Domu Kultury.

Po raz kolejny, punktualnie o godz. 14:00 - w każdym zakątku Polski - przez 60 sekund, wspólnie wykonamy ZRYW WOLNYCH SERC.

Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. To nasz ZRYW WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo." insp. Grzegorz Jach - autor programu „Profilaktyka a Ty".

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentują między innymi:

- pokaz karate,

- pokaz tresury psa służbowego,

- pokaz Grupy Realizacyjnej,

- pokaz radiowozów policyjnych oraz sprzętu PZ,

- stoisko profilaktyczne, gdzie będzie można oznakować swój rower,

- pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

- alkogogle.

Na odolanowskiej scenie zaprezentuje się ponadto młodzież PaTPORT z Odolanowa i Przygodzic, która przygotowała występy teatralne, muzyczne, pokaz żonglerki i zumbę. Tego dnia wystąpi także tercet skrzypcowy reprezentujący Odolanowski Dom Kultury w Odolanowie.

Jedną z atrakcji będą także warsztaty plastyczne i wokalne dla uczestników Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, jak również występ finalistów Konkursu Młodych Talentów z I Ostrowskiego Tygodnia Trzeźwości „Alternatywy".

Tradycyjnie, podczas obchodów Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki młodzież wspólnie zatańczy Belgijkę.

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie - nie może Cię zabraknąć !


Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz