Klasa mundurowa z wizytą w komendzie - Dla szkół - KPP Ostrów Wlkp

Dla szkół

Klasa mundurowa z wizytą w komendzie

dsc_9091_800x600Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach odwiedzili policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. „Mundurowi" mieli okazję poznać pracę policjantów, zwiedzić budynek komendy oraz wysłuchać wykładu dotyczącego technik i taktyk interwencji oraz broni używanej w jednostkach Policji.

Uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach odwiedzili we wtorek policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Tego dnia, młodzi „mundurowi" mieli okazję zwiedzić budynek ostrowskiej komendy oraz poznać pracę policjantów poszczególnych wydziałów.

Szczególnym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszył się sprzęt do pobierania odcisków palców. Wycieczka zwiedziła też Niebieski Pokój, w którym dzięki wykorzystaniu lustra weneckiego, przez chwilę mogli poczuć się jak podczas policyjnego okazania.

Tego dnia uczniowie spotkali się też z dowódcą Grupy Realizacyjnej, który przybliżył im tematykę technik i taktyk interwencji. Chętne osoby mogły przymierzyć kamizelkę kuloodporną oraz sprzęt taktyczny. Policjant omówił także zasady używania broni oraz ich budowę - jednocześnie, młodzież mogła z bliska przyjrzeć się broni krótkiej używanej przez policjantów „na co dzień" oraz broni długiej, wykorzystywanej podczas zabezpieczeń imprez masowych.

Spotkania z klasami mundurowymi organizowane są w ramach pomocy dydaktycznej w związku z podpisanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu porozumieniem o współpracy w nauczaniu klas o profilu policyjnym.


Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz

 

{galeria}CKUwycieczkaKPP{/galeria}