Dla szkół

Prezentowali uzbrojenie i wyposażenie policjanta biorącego udział w zabezpieczeniach

dsc_8681_800x600Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim gościli dzisiaj uczniów klasy prawno-policyjnej Szkoły Ekonomicznej z Ostrowa Wielkopolskiego. Celem spotkania było zapoznanie z pracą policjanta z Wydziału Prewencji. Lekcja odbyła się na terenie byłej jednostki Policji przy ulicy Partyzanckiej. Funkcjonariusze zademonstrowali specjalistyczny sprzęt i wyposażenie, które używają na co dzień w służbie oraz w przypadku siłowych wejść do pomieszczeń i obezwładniania przestępców.

Były to już kolejne zajęcia w ramach pomocy dydaktycznej w związku z podpisanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu porozumienia o współpracy w nauczaniu klas o profilu policyjnym.

Tematem dzisiejszego spotkania było zapoznanie z pracą policjanta z Wydziału Prewencji. Policjanci z Grupy Realizacyjnej ostrowskiej komendy zaprezentowali uzbrojenie i wyposażenie policjanta biorącego udział w zabezpieczeniach.

„Mundurowi" oprócz teorii mieli również okazję przymierzyć policyjny mundur wykorzystywany przez policjantów.

Podczas wizyty i rozmów z funkcjonariuszami młodzież miała okazję skonfrontowania swoich wyobrażeń o zawodzie policjanta z rzeczywistością. Choć przed nimi jeszcze dużo nauki, wielu z odwiedzających ostrowską jednostkę uczniów już wiąże swoje plany na przyszłość ze służbą w Policji. Mamy nadzieję, że wielu z nich w przyszłości wstąpi w nasze szeregi.


{galeria}ekonomik sprzet policyjny{/galeria}