Piątoklasiści walczyli o tytuł "Najlepszego z najlepszych" - Dla szkół - KPP Ostrów Wlkp

Dla szkół

Piątoklasiści walczyli o tytuł "Najlepszego z najlepszych"

dsc_4926_800x600Dzisiaj, 14 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim odbył się finał II edycji Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „Najlepszy z najlepszych". W finale walczyło o ten tytuł dziesięciu uczniów klas piątych - zwycięzców eliminacji gminnych. Turniej o zasięgu powiatowym cieszył się w dużym zainteresowaniem szkół podstawowych. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Działania profilaktyczne podejmowane na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, które podejmuje Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim przy efektywnej współpracy i zaangażowaniu kadry kierowniczej i pedagogicznej szkół są jednym z najważniejszych elementów pracy profilaktycznej Policji. Policjanci uczestniczący w zajęciach szkolnych z dziećmi i młodzieżą promują przestrzeganie zgodnego z prawem zachowania się w życiu, wpajają świadomość odpowiedzialności za popełnione czyny karalne i uczą sposobów unikania stania się ofiarą czynu zabronionego.

Ukoronowaniem tych działań są przedsięwzięcia, które w sposób przystępny i atrakcyjny umożliwią wyróżnienie tych z uczniów, którzy swoje zaangażowanie i uwagę poświęconą na lekcjach o tematyce bezpieczeństwa i zajęciach prowadzonych przez policjanta potrafią zamienić w wiedzę, która pozwoli im bezpiecznie funkcjonować w społeczeństwie.

W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali testy. Z tego etapu został wyłoniony jeden, najlepszy zawodnik w całej szkole. Następny etap miał za zadanie wyłonienie najlepszego zawodnika z każdej gminy i miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W finałach gminnych, uczestnicy odpowiadali na pytania, zadawane przez prowadzącego konkurs policjanta. W sumie wyłoniono 10 zawodników, którzy o miano najlepszego w powiecie ostrowskim, walczyli dzisiaj w Młodzieżowym Domu Kultury.

Finalistów, którzy przybyli wraz z rodzicami i nauczycielami, powitał Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim nadkom. Zbigniew Raczak. Życząc każdemu udanego występu, zwrócił uwagę na profilaktyczną stronę turnieju, którego głównym przesłaniem jest edukacja w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Zawodnicy w finale musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej i zagadnień z prewencji kryminalnej. Pytania dotyczyły także wiedzy ogólnopolicyjnej. Finaliści wykazywali się znajomością stopni policyjnych, numerów alarmowych różnych służb, strukturą organizacyjną Policji, itp. Pojawiły się także pytania z historii Policji.

II Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie „Najlepszy z najlepszych" objęty został patronatem medialnym Telewizji PROART oraz Portalu Informacyjnego WLKP24.INFO.

Ostatecznie wyłoniony został zwycięzca. Miano „Najlepszego z Najlepszych" zdobył Wojciech Baraniak ze Szkoły Podstawowej w Topoli Małej. Komendant Powiatowy Policji nadkom. Zbigniew Raczak podsumowując finał, zwrócił uwagę na wysoki poziom posiadanej wiedzy, nie tylko z zakresu bezpieczeństwa. Na ręce Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury złożył podziękowania za możliwość organizacji finału w MDK. Każdy uczestnik otrzymał dyplomy przygotowane przez Komendę Powiatową Policji oraz nagrody ufundowane przez współpartnerów turnieju.

Czołowa trójka turnieju:

1 miejsce - Wojciech Baraniak ze Szkoły Podstawowej w Topoli Małej

2 miejsce - Kacper Zieliński ze Szkoły Podstawowej w Bieganinie

3 miejsce - Milena Paluszkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Gostyczynie

Pozostali biorący udział w finale to:

- Mateusz Luciński ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim

- Maciej Goliński ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim

- Agnieszka Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie

- Agata Szymanowska z Zespołu Szkół w Dębnicy

- Kacper Woźniak z Zespołu Szkół w Pawłowie

- Zuzanna Urban ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim

- Wiktoria Wewior ze Szkoły Podstawowej w Hucie

{galeria}najlepszy z najlepszych 2015{/galeria}