Bezpieczna droga do szkoły pierwszoklasisty - Dla szkół - KPP Ostrów Wlkp

Dla szkół

Bezpieczna droga do szkoły pierwszoklasisty

dsc_2904_800x600Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego uczestniczyli wczoraj w Gali Finałowej konkursu plastycznego nt. „Bezpieczna droga do szkoły". Uroczystość odbyła się w ostrowskim ratuszu. Propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze było myślą przewodnią konkursu plastycznego, który wraz z Komendą Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego ogłosił Miejski Zakład Komunikacji. W konkursie wyróżniono 33 prace uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Wszystkie nagrodzone prace plastyczne zostaną już niedługo nadrukowane na jednym z autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Celem akcji „Bezpieczna droga do szkoły" jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, upowszechnianie znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz zasady bezpiecznego korzystania z infrastruktury komunikacyjnej. Do konkursu zgłoszone zostały 263 prace, nagrodzono 33. W zmaganiach udział wzięły dzieci klas pierwszych ostrowskich szkół podstawowych.

Bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze, jest noszenie elementów odblaskowych, o czym informowali, podczas każdych spotkań z najmłodszymi ostrowscy policjanci. Dlatego też, ogromnym sukcesem jest świadomość dzieci, że kamizelki, elementy odblaskowe, kaski ochronne ratują życie!

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy podisnp. Witold Kolenda podczas finałowego spotkania powiedział: „W tych pracach najmłodsi zawarli wszystko to, co jest najważniejsze dla ich bezpieczeństwa, dla naszego bezpieczeństwa. Na pracach plastycznych pojawiły się odblaski, kaski ochronne, przejścia dla pieszych, sygnalizacja świetlna na przejściach dla pieszych. Są to prace z przesłaniem, które przypominają o bezpiecznej drodze do szkoły i powrocie do domu ".

Podejmowane przez ostrowskich policjantów działania mają na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa młodzieży szkolnej, w tym w szczególności najmłodszych uczniów w czasie ich drogi do szkoły i powrotu do domu.

Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom dzieci będą potrafiły uniknąć sytuacji stwarzających zagrożenie dla ich zdrowia i życia oraz zachować się w odpowiedni sposób w sytuacjach kryzysowych.

Nagrodzone prace w konkursie zostaną już niedługo nadrukowane na jednym z autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji. Autobus ma przypominać wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zasadach zachowania bezpieczeństwa na drodze.

{galeria}mzkbezpiecznadrogadoszkoly{/galeria}