Policyjna lekcja musztry - Dla szkół - KPP Ostrów Wlkp

Dla szkół

Policyjna lekcja musztry

dsc_2700_800x600Policjanci Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim gościli wczoraj uczniów klasy prawno-policyjnej Szkoły Ekonomicznej z Ostrowa Wielkopolskiego. Celem spotkania była nauka policyjnej musztry. Lekcja odbyła się na terenie byłej jednostki Policji przy ulicy Partyzanckiej. Uczniowie mieli okazję przekonać się jak w praktyce wygląda formowanie szyku, poznali i wykonywali podstawowe komendy oraz zapoznali się z przepisowym wyglądem umundurowanego policjanta.

Lekcję policyjnej musztry przeprowadzili dla „mundurowych" kom. Dariusz Jakuszkowiak oraz st.sierż. Konrad Tokarski. Przez ponad godzinę uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi policjanci. 30-sto osobowa klasa z entuzjazmem wykonywała rozkazy dowodzącego policjanta.

Uczniowie poznali podstawowe komendy wydawane przez dowódcę, mieli okazję w praktyce nauczyć się formowania szyku, ćwiczyli marsz oraz zwroty. Przedstawiono im zasady przyjmowania prawidłowej postawy zasadniczej. W trakcie zajęć omówiono również funkcjonowanie Nieetatowych Pododdziałów Policji. St.sierż. Konrad Tokarski zapoznał młodzież z pojęciami, takimi jak tyraliera czy kordon policyjny.

„Mundurowi" oprócz teorii mieli również okazję przymierzyć policyjny mundur wykorzystywany przez policjantów. Największym zainteresowaniem cieszyły się pałka służbowa oraz tarcza.

Celem przeprowadzenia praktycznych zajęć policyjnej musztry było uświadomienie „młodym mundurowym", że opanowanie i utrzymanie szyków policyjnych nie jest prostą rzeczą, zwłaszcza w sytuacji napierającego, często agresywnego tłumu.

Wczorajsze zajęcia były przeprowadzone w ramach pomocy dydaktycznej w związku z podpisanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu porozumieniem o współpracy w nauczaniu klas o profilu policyjnym.

{galeria}ekonomikmusztra2015{/galeria}