Klasy mundurowe z wizytą w komendzie - Dla szkół - KPP Ostrów Wlkp

Dla szkół

Klasy mundurowe z wizytą w komendzie

dsc_2329_700x500Uczniowie klas pierwszych o profilu prawno - policyjnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Zapoznanie z pracą policjantów, a przy tym zwiedzanie pomieszczeń komendy to jeden z tematów nauki w klasach mundurowych. Funkcjonariusze przedstawili młodzieży strukturę organizacyjną Policji oraz opowiedzieli o jej historii. "Mundurowi" także, mieli okazję zapoznać się z pracą ostrowskich policjantów. Wszystko po to, aby zachęcić młodych ludzi do pracy w tej formacji.

Spotkanie z uczniami było jednym z elementów ramowego programu dydaktycznego w nauczaniu klas mundurowych ze szkół, które podpisały Umowy Partnerskie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu.

Na specjalnie przygotowaną lekcję przybyli do naszej komendy uczniowie klas o profilu prawno-policyjnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Młodzież poznała strukturę organizacyjną Policji i  zapoznała się z jej historią. „Mundurowi" mogli także zobaczyć otaczającą rzeczywistość w tzw. alkogoglach.

Podczas pobytu uczniowie zadawali funkcjonariuszom pytania na nurtujące ich tematy związane z pracą policjantów oraz zwiedzili budynek naszej komendy. Celem przedsięwzięcia było również przybliżenie młodzieży specyfiki pracy policjanta oraz warunków i zasad naboru do tej formacji.

Policjanci ostrowskiej komendy wspomagają uczniów swoją wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu młodzież nabywa wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, a także poznaje specyfikę pracy mundurowych. Przyszli policjanci uczestniczą także w akcjach i działaniach profilaktycznych organizowanych przez naszą jednostkę.

{galeria}klasymunduroweekonomik{/galeria}